Przejdź do:

Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020

Klubowicze online:
916

Forum

Muzyka klubowa

powiadamiaj o nowych odpowiedziach dodaj temat do zakładek Unsound Festival 2012, dziesiąta edycja: THE END

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#1

13 czerwca 2012, godz. 13:51

Unsound Festival 2012
10th Edition, The End

14-21 października 2012

DOTYCHCZAS POTWIERDZENI WYKONAWCY UNSOUND 2012:

ATELECINE – światowa premiera
ATOM BY ROBERT HENKE & CHRISTOPHER BAUDER (DE) – premiera w Polsce
ATOM ™ (aka Uwe Schmidt) (DE) - premiera w Polsce
BEN FROST (AU/IS/USA) - światowa premiera
COOLY G - LIVE (UK) - premiera w Polsce
EVIAN CHRIST - LIVE (UK) - premiera w Polsce
JULIA HOLTER i Sinfonietta Cracovia (USA/PL) - premiera w Polsce, występ specjalny
HIEROGLYPHIC BEING - LIVE (USA) - premiera w Polsce
KUEDO - LIVE (UK)
KEVIN DRUMM (USA)
SHACKLETON - LIVE (UK)
TIM HECKER & ONEOHTRIX POINT NEVER (CAN/USA) - światowa premiera
TRAXMAN (USA) - premiera w Polsce
VATICAN SHADOW (USA) - premiera w Polsce
V/VM (UK) - premiera w Polsce, pierwszy koncert od 2006
VOICES FROM THE LAKE (DONATO DOZZY & NEEL) - LIVE (IT) - premiera w Polsce

http://unsound.pl/pl
http://www.facebook.com/unsoundfest
Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/17767348231724[...]/
Wydarzenie na last.fm: http://www.lastfm.pl/festival/1723860+UNSOUND[...]

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#2

13 czerwca 2012, godz. 13:52

"THE END": ZACZYNA SIĘ! ZNAMY PIERWSZYCH WYKONAWCÓW 10. EDYCJI
UNSOUND W KRAKOWIE. ŚWIATOWE PREMIERY, ZASKAKUJĄCE WSPÓLNE
PROJEKTY, WYJĄTKOWE WYDARZENIA!

Rok 2012 oznacza dziesięciolecie festiwalu Unsound w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w październiku pod tajemniczym hasłem „THE END”. Czy oznacza to apokaliptyczną atmosferę roku 2012 i nadzieję na odrodzenie, czy może coś bardziej prozaicznego? Na razie niech pozostanie to tajemnicą.

Z okazji dziesiątych urodzin zapraszamy do Krakowa naszych ulubionych artystów, którzy występowali u nas w przeszłości. Tym razem przygotują projekty specjalne na niespotykaną skalę. Pojawią się również zaskakujące debiuty, prezentacje labeli i inne przyjemności, do których Unsound – w swojej krakowskiej i nowojorskiej edycji - zdążył nas przyzwyczaić. W ostatnich latach Nowy Jork stał się dla Unsound szczególnie ważnym miejscem, dlatego na festiwalu wystąpi wielu artystów z USA.

Z przyjemnością ogłaszamy, że aTelecine (Los Angeles) wybrali Kraków jako miejsce swojego światowego debiutu na żywo. Grupa składająca się z Sashy Grey, Pablo St. Francisa, Iana Cinnamona i Anthony'ego D'Juana wydaje w Dais Records i Pendu Sound (Nowy Jork). Inspirację czerpią z industrialu lat 80. i brzmienia takich grup jak Throbbing Gristle, Coil i Nurse With Wound, jednak zachowują przy tym własne brzmienie. FACT chwalił album aTelecine z 2011: „'A Cassette Tape Culture' to bezkompromisowe i odważne wydawnictwo, osiągnięcie godne podziwu”. Według Boomkat, aTelecine to „jedno z najciekawszych, najmroczniejszych zjawisk na odrodzonej scenie DIY/ Darkwave”.

Wiosną 2012 Tim Hecker i Oneohtrix Point Never – gwiazdy sceny eksperymentalnej – rozpoczęli wspólne nagrania w Mexican Summer na Brooklynie. Rezultatem sesji była pierwsza płyta z serii studyjnych improwizacji pod szyldem SSTUDIOS, które będą ukazywać się nakładem Software. Pomysłodawcami cyklu są Daniel Lopatin (OPN) i C Spencer Yeh. Jednak jeszcze przed wydaniem płyty Hecker i Oneohtrix Point Never zaprezentują – po raz pierwszy na świecie – nowy materiał na żywo. Obaj artyści są w szczytowej formie, a ich występ będzie z pewnością jednym z najjaśniejszych punktów Unsound.

„Trinity” to wspólny projekt Lustmorda i Biosphere’a, powstały na specjalne zamówienie Unsound. Muzyka i wizualizacje autorstwa MFO są ilustracją opowieści o testach broni jądrowej na pustyni w Nowym Meksyku. Lustmord i Biosphere na początku 2012 roku zbierali nagrania terenowe w White Sands Missile Range i Los Alamos. Utwór miał swoją premierę na festiwalu Unsound New York. Według The New York Times, „Lustmord i Biosphere to pokrewne dusze, mistrzowie złowieszczego ambientu: ich muzyka jest wszechogarniająca, ciemna, powolna. 'Trinity' wypełnia przestrzeń tektonicznymi grzmieniami i narastającym świstem, nawałnicą przerywaną chwilami ciszy, dźwiękami syren, klaustrofobicznymi elektronicznymi i orkiestrowymi akordami...”

W Krakowie odbędzie się europejska premiera utworu. Warto przypomnieć, że to z okazji Unsound udało się namówić Lustmorda na drugi w ciągu trzydziestu lat występ na żywo. Właśnie wtedy poznał on Biosphere'a.

Miniony rok był pasmem sukcesów dla Julii Holter. Są ku temu powody: jej album z 2011, „Tragedy”, doczekał się kontynuacji w postaci równie wspaniałego „Ekstasis”. Obie płyty udowadniają, że Julia jest jedną z najbardziej wyrazistych i obiecujących kompozytorek, a jej autorska wersja muzyki pop jest złożona i nasycona eksperymentami. Julia Holter wystąpiła z recitalem fortepianowym na Unsound New York. Teraz będzie miała okazję zaprezentować swoje kompozycje publiczności w Krakowie, gdzie pojawi się na scenie razem z Sinfonietta Cracovia. Więcej szczegółów już wkrótce.

Sensacyjnie zapowiada się koncert V/VM – najbardziej kontrowersyjny ze wszystkich projektów Leylanda Kirby'ego (The Caretaker). Poza spontanicznym występem w Madrycie w 2010, gdy cała Europa pokryła się pyłem z islandzkiego wulkanu, V/VM nie widziano na scenie od 2006 roku. Ich zła sława jednak nie ucichła i w Sieci wciąż można natrafić na poharatane, upiorne, zdeformowane i lekceważące prawa autorskie miazmaty na bazie przebojów Chrisa de Burgh, Johna Lennona i Robbiego Williamsa. Dawniej V/VM słynęli z występów pełnych hałasu i rzezi na muzyce pop, bogatych w świńskie maski i akty samookaleczenia. Leyland Kirby zapowiada, że występ na Unsound będzie „łabędzim śpiewem” V/VM, co może oznaczać dla projektu również rychły koniec, gdyż Leyland Kirby zamierza prowadzić życie bezpieczniejsze dla kości i stawów. Jesteśmy pewni, że ten koncert będzie niezapomniany.

„The End” dopiero się rozpoczyna. Kolejnych artystów, którzy wystąpią na festiwalu, będziemy ogłaszać w najbliższych tygodniach. Ponieważ Unsound nie jest zwyczajnym festiwalem, koncerty będą odbywać się w nietypowych miejscach – XVI-wiecznym kościele, zabytkowej synagodze czy poprzemysłowych halach.

Unsound Festival odbędzie się w dniach 14-21 października. Do zobaczenia!

Luc Deep Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#3

13 czerwca 2012, godz. 20:42

Tim Hecker - Chimeras


Julia Holter - Marienbad


Julia Holter - Moni Mon Amie [OFFICIAL VIDEO]


masakra co za piękna muzyka:):) czysty relaks i ciemne czeluście aTelecine i Biosphere, do tego niezrównoważeni V/VM.
Po tej imprezie miałbym głęboką rysę na umyśle:):) ale można się zastanowić nad tą imprezą--wrzesień-październik wolny od dobrych eventów:)

paulinka000 Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#4

13 czerwca 2012, godz. 23:10

Julia Holter..... ach <3

∆∆∆

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#5

30 czerwca 2012, godz. 20:45

KOLEJNI ARTYŚCI NA UNSOUND 2012!

Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią na jubileuszowej, dziesiątej edycji Unsound w Krakowie (14-21 października 2012). Znalazły się wśród nich takie znakomitości jak Tim Hecker & Oneohtrix Point Never, Biosphere & Lustmord, Julia Holter z Sinfonietta Cracovia, V/Vm i aTelecine. Pora poznać kolejnych wykonawców.

Ben Frost jest ulubieńcem krakowskiego Unsound – w tym roku po raz trzeci wystąpi na festiwalu, po swoim legendarnym koncercie z roku 2008 oraz „Solaris” z Sinfonietta Cracovia, stworzonym specjalnie dla Unsound. Tym razem wystąpi w nowym składzie z dwoma perkusistami – Shahzadem Ismaily z Secret Chiefs 3 i Gregiem Foxem (ten ostatni znany jest jako były muzyk noise'owo-metalowej grupy Liturgy). Jesteśmy pewni, że ten występ zostanie zapamiętany na długo.

Wielbiciele ekstremalnych dźwięków z pewnością ucieszą się na wiadomość, że ich uszy zostaną poharatane przez znamienitych muzyków redefiniujących granice muzyki noise. Pierwszy z nich to Vatican Shadow (Blackest Ever Black, Bed of Nails, Hospital Productions), alias Dominik Fernow, znany również jako Prurient i członek Cold Cave; krakowska publiczność będzie miała okazję usłyszeć jeden z trzech występów na żywo zaplanowanych podczas jego tegorocznej europejskiej trasy. Kevin Drumm z kolei jest autorem tak znaczących dla współczesnej awangardy płyt jak "Imperial Distortion" i "Sheer Hellish Miasmah", na których połączył noise, drone, źle działające efekty gitarowe i analogowe syntezatory. Obaj artyści wystąpią na jednym, niepowtarzalnym koncercie.

Robert Henke (aka Monolake) powraca na Unsound ze swoim niezwykłym projektem ATOM. Stworzona wspólnie z Christopherem Bauderem audiowizualna instalacja składa się z 64 podświetlanych i sterowanych dźwiękiem balonów wypełnionych helem. To unikatowa okazja, aby zobaczyć na żywo ten rzadko wystawiany spektakl – na Unsound zagości on w postindustrialnej przestrzeni nowohuckiego teatru Łaźnia Nowa.

Ze swojej tropikalnej kryjówki w Chile do Krakowa przybędzie Uwe Schmidt (aka Senior Coconut), który po raz pierwszy wystąpi w Polsce jako ATOM ™ (nie mylić z instalacją Roberta Henke). Pod tym aliasem Schmidt łączy dźwięk i obraz w kinetyczną sceniczną prezentację. Można spodziewać się, że usłyszymy przedpremierowo utwory z nowej płyty, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Raster-Noton.

Kolejni artyści, którzy pojawią się na tegorocznym festiwalu, to Voices from the Lake, wspólny projekt włoskich muzyków techno Donato Dozzy'ego i Neela. Ich album uznawany jest za jeden z najlepszych w bieżącym roku. Resident Advisor przyznał mu pięć gwiazdek, pisząc w uzasadnieniu: „Korzystając wyłącznie z oszczędnej palety techno, Dozzy i Neel zdołali zbudować pełnometrażową historię”. Obok VFTL pojawi się znany już publiczności Unsound Shackleton. Jeśli występ na tegorocznym MUTEK w Montrealu jest pokazem jego aktualnej formy, możemy być przygotowani na wyjątkowy wieczór. Tymczasem Kuedo (czyli połowa Vex'd), który wydał swój jednocześnie retro i nowoczesny album „Severant” nakładem Planet Mu w roku 2011, na Unsound wystąpi wraz z berlińskim kolektywem artystów wizualnych MFO.

Hieroglyphic Being z Chicago od ponad 15 lat funkcjonował na stylistycznych pograniczach sceny house, a twórczość jego i artystów z jego labela Mathematics miała duży wpływ na kształt współczesnej muzyki tanecznej. Według The Wire Magazine, Hieroglyphic Being skutecznie rozbraja wszelkie klisze na temat setów didżejskich (można przekonać się o tym, słuchając jego najnowszego miksu dla FACT). Kolejnym doświadczonym artystą o korzeniach rodem ze sceny Chicago house jest Traxman, którego debiut ukazał się niedawno nakładem Planet Mu. Traxman (należący wraz z gośćmi Unsound 2011, DJ Rashadem i DJ Spinnem, do kolektywu Ghetto Teknitianz) zadziwia zarówno doborem sampli (od Prince'a po AC/DC), jak zwinnością tworzonych rytmów.

Cooly G jest o krok od wydania swojego płytowego debiutu, „Playin' Me” (Hyperdub), który zapowiada się na mocny punkt tego roku. Jej dokonania docenił FACT, który przyznał płycie 4,5 gwiazdki, uznając ją za „niesamowitą”. Boomkat z kolei dodaje: „upojna, hipnotyczna, filmowa płyta- jedno z najlepszych brytyjskich wydawnictw roku”. Na Unsound Cooly G wystąpi wraz ze swoim zespołem.

Ten rok należy również do Evian Christ, enigmatycznego artysty wydającego pod egidą Tri Angle. W tym roku opublikował darmową EPkę "Kings and Them", dostępną w Internecie. Sieć uczyniła go sławnym – ściągnął uwagę na siebie, publikując początkowo anonimowe klipy na YouTube. Dotychczas znany jedynie z setów didżejskich, Evian Christ zaprezentuje na Unsound swój debiut live.

To dopiero początek listy artystów, którzy pojawią się na Unsound. Niebawem ogłosimy kolejne wydarzenia, w tym – projekty specjalne. Karnety pojawią się w sprzedaży pod koniec lipca.

DOTYCHCZAS POTWIERDZENI WYKONAWCY UNSOUND 2012:

ATELECINE – światowa premiera
ATOM BY ROBERT HENKE & CHRISTOPHER BAUDER (DE) – premiera w Polsce
ATOM ™ (aka Uwe Schmidt) (DE) - premiera w Polsce
BEN FROST (AU/IS/USA) - światowa premiera
COOLY G - LIVE (UK) - premiera w Polsce
EVIAN CHRIST - LIVE (UK) - premiera w Polsce
JULIA HOLTER i Sinfonietta Cracovia (USA/PL) - premiera w Polsce, występ specjalny
HIEROGLYPHIC BEING - LIVE (USA) - premiera w Polsce
KUEDO - LIVE (UK)
KEVIN DRUMM (USA)
SHACKLETON - LIVE (UK)
TIM HECKER & ONEOHTRIX POINT NEVER (CAN/USA) - światowa premiera
TRAXMAN (USA) - premiera w Polsce
VATICAN SHADOW (USA) - premiera w Polsce
V/VM (UK) - premiera w Polsce, pierwszy koncert od 2006
VOICES FROM THE LAKE (DONATO DOZZY & NEEL) - LIVE (IT) - premiera w Polsce

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#6

21 lipca 2012, godz. 06:42

UNSOUND KRAKÓW 2012: JESZCZE WIĘCEJ ARTYSTÓW, JESZCZE WIĘCEJ WYDARZEŃ!

Po raz trzeci mamy przyjemność ogłosić kolejnych gości krakowskiego festiwalu Unsound. Wśród zapowiedzi m.in. projekt specjalny Demdike Stare, premierowy występ na żywo Mala In Cuba oraz pierwsza w Polsce wizyta legendarnego Theo Parrisha.

Demdike Stare wystąpią na żywo z muzykami Sinfonietty Cracovii (instrumenty smyczkowe i perkusja) w przygotowanym specjalnie dla Unsoundu programie „Concealed”. To pierwszy występ duetu, w którym pojawia się żywe instrumentarium. Utwory, skomponowane specjalnie na krakowski koncert, powstały we współpracy z uznanym wiolonczelistą Dannym Norburym. Całości dopełni „stylizowana, rytualna opowieść z wyrazistą choreografią” autorstwa Michaela Englanda, który pracował przy oprawie wizualnej i animacjach m.in. dla Autechre i Leili.

Album Mala In Cuba należy do najbardziej oczekiwanych wydawnictw tego roku. W maju 2011 pionier dubstepu, Mala z Digital Mystikz, wraz z Gillesem Petersonem wyjechał na Kubę, aby nagrywać z tamtejszymi muzykami. Powstał materiał, który zostanie opublikowany we wrześniu nakładem Brownswood (labelu Petersona). „Te nagrania definiują na nowo dubstep i łączą go na powrót z soundsystemowymi korzeniami”, mówi o projekcie Gilles Peterson.

Legendarny Theo Parrish dzięki Unsound pojawi się po raz pierwszy w Polsce. Znany z bezkompromisowości i miłości do winyli Parrish przyznał niedawno w wywiadzie dla Slices, że „nie zgadza się na to, aby wygodnictwo zastąpiło artyzm”. Jego set, prezentowany dzięki współpracy z Red Bull Music Academy, jest jednym z najjaśniejszych punktów naszego programu.

Factory Floor cieszą się sławą doskonałego zespołu koncertowego. Na scenie są zawzięci, hałaśliwi i jak nikt hipnotyzują tanecznymi groove'ami. Remiksowali ich Optimo, Chris Carter and Stephen Morris (New Order/Joy Division), a Nik Colk w tym roku dołączyła do Chrisa i Cosey, aby nagrać świetnie przyjętą płytę Carter Tutti Void. Factory Floor od tego roku wydają nakładem nowojorskiej DFA Records. W sierpniu ukaże się ich nowy singiel, a cała płyta na początku przyszłego roku.

Stefan Betke aka pole współpracuje z Unsound od dawna – na nasze zaproszenie gościł w Krakowie, Nowym Jorku, Kijowie i Mińsku. Nie mogło go zabraknąć na naszym jubileuszu. Ostatnie wydawnictwa tego legendarnego producenta to powrót do oszczędnego dubowego brzmienia, które przyniosło mu sławę. Kolejna płyta pojawi się w 2013.

Vakula z Ukrainy szybko buduje swoją reputację, wydając kolejne 12-calówki w Quintessential, Meakusma i Firecracker. Jego deep house ma jedyny w swoim rodzaju lokalny koloryt. Jak czytamy w notce na stronie Vakuli, jego muzyka nie tylko pasuje idealnie do nowego brzmienia house, ale „jest prosta i melodyjna jak poezja Szewczenki, a przy tym tłusta jak ukraiński smalec”. U nas wystąpi z setem DJ-skim.

Ron Morelli zasłynął jako założyciel brooklyńskiego labelu L.I.E.S., znanego z surowych produkcji house i techno. Ale Ron jest również DJ-em, a o jego umiejętnościach będziemy mogli przekonać się na Unsound.

MikeQ reprezentuje scenę ballroom/vogue-house, tanecznego podziemia Nowego Jorku i New Jersey. Prowadzi label Qween Beat, a niedawno wydał EPkę w Fade To Mind pod okiem Kingdoma. Jego sety DJ-skie to moc i niezwykłość vogue i ballroom uchwycona w licznych kawałkach, przeróbkach i remiksach, które wydał.

Slava pochodzi z Rosji, a pracuje na Brooklynie. Wydaje nakładem Mathematics, Future Times i Software (wytwórnia Daniela Lopatina i Joela Forda). Jego ostatnie nagrania to mutacje footworku, techno i melancholijnych syntezatorowych sampli. Całość brzmi jak przyszłość. Boomkat uznał jego EPkę za „najambitniejsze wydawnictwo Software od czasów 'Replica' Oneohtrix Point Never”. Slava zagra na żywo.

To jeszcze nie wszystko. Już na początku sierpnia ogłosimy kolejnych artystów. Wkrótce w sprzedaży pojawią się też bilety. Zostańcie z nami.

DOTYCHCZAS POTWIERDZENI ARTYŚCI:

ATELECINE (USA) - światowa premiera
ATOM BY ROBERT HENKE & CHRISTOPHER BAUDER (DE) - polska premiera
ATOM ™ (aka Uwe Schmidt) (DE) - polska premiera
BEN FROST (AU/IS/USA) – premierowy występ z dwoma perkusistami
BIOSPHERE & LUSTMORD PRESENT: TRINITY (NO/UK) – europejska premiera
COOLY G w/ LIVE BAND (UK) - polska premiera live
DEMDIKE STARE w/ Danny Norbury and Sinfonietta Cracovia (UK/PL) – specjalna kompozycja na Unsound, światowa premiera
EVIAN CHRIST (UK) - polska premiera
FACTORY FLOOR (UK)
JULIA HOLTER w/ Sinfonietta Cracovia Quartet (USA/PL) – występ specjalny, polska premiera
HIEROGLYPHIC BEING (USA) - polska premiera
KUEDO (UK)
KEVIN DRUMM (USA)
MALA IN CUBA (UK/CU) – live
MIKEQ (USA) - DJ SET - polska premiera
pole (DE) - polska premiera nowego materiału
RON MORELLI (L.I.E.S.) (USA) - DJ SET - polska premiera
SHACKLETON (UK)
SLAVA (USA/RU) - polska premiera
THEO PARRISH (USA) - DJ SET - polska premiera, prezentowana razem z Red Bull Music Academy
TIM HECKER & ONEOHTRIX POINT NEVER (CAN/USA) - światowa premiera
TRAXMAN (USA) - polska premiera
VAKULA (UA) - DJ SET
VATICAN SHADOW (USA) - polska premiera
V/VM (UK) – pierwszy koncert od 2006, polska premiera
VOICES FROM THE LAKE (DONATO DOZZY & NEEL) (IT) - polska premiera

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#7

22 sierpnia 2012, godz. 12:08

CZWARTA RUNDA ZAPOWIEDZI UNSOUND 2012, A W NIEJ WYDARZENIA SPECJALNE, PREZENTACJE WYTWÓRNI I JESZCZE WIĘCEJ ARTYSTÓW

Już po raz czwarty ogłaszamy listę artystów, którzy wystąpią na jubileuszowej edycji festiwalu Unsound. Temat przewodni w tym roku to THE END, a zaproszonym gościom jest ze sprawami ostatecznymi po drodze. Ponieważ skupiamy się również na zbudowanym przez Unsound pomoście między Krakowem a Nowym Jorkiem, większość line-upu stanowią amerykańscy wykonawcy.

Legendarny house'owy indywidualista Jamal Moss aka HIEROGLYPHIC BEING oraz ITAL z Brooklynu powołali do życia – specjalnie na Unsound – projekt live, INTERPLANETARY PROPHETS. Obaj artyści są znani z intensywnych, pełnych surowej energii występów na żywo, więc po ich wspólnym przedsięwzięciu możemy spodziewać się zdwojonej mocy rażenia. Jak informowaliśmy już wcześniej, HIEROGLYPHIC BEING wystąpi również z indywidualnym setem.

Kolejne Unsoundowe wydarzenie specjalne to KLEKSPLOITATION, projekt opracowany przez ANDY'EGO VOTELA. Klasyczna trylogia kina młodego widza zyska w jego obróbce nieco mroczniejszy odcień. Muzykę do filmów z cyklu o Panu Kleksie skomponował ANDRZEJ KORZYŃSKI, którego albumy (m.in. ścieżkę dźwiękową do niesamowitego „Opętania” ANDRZEJA ŻUŁAWSKIEGO) Votel wydaje w swoim labelu FINDERS KEEPERS. ANDY VOTEL wystąpi również solo, a jego setowi będą towarzyszyć klasyczne polskie filmy animowane.

Berliński producent SHED wydał właśnie pełen mrocznego techno album „THE KILLER" nakładem 50WEAPONS (wytwórni MODESELEKTORA). SHED wystąpi na żywo obok EMPTYSET, brytyjskiego duetu znanego z mieszanki drone, techno i harsh noise. Ich występy live to wciągający spektakl, do którego oprawę wizualną przygotowuje grupa ANTI VJ.

Z innej bajki: do line-upu Unsound dołącza ONEMAN, jeden z najlepszych i najbardziej dynamicznych brytyjskich didżejów. Niedawno światło dzienne ujrzał jego krążek FABRICLIVE 64 z setem specjalnie skomponowanym dla najsłynniejszego londyńskiego klubu FABRIC. Znany z umiejętnej żonglerki gatunkami ONEMAN wie, jak rozkręcić imprezę, na której można zapomnieć nawet o tym, że świat się kończy.

DUCKTAILS z Brooklynu, projekt Matthew Mondanile'a z REAL ESTATE, zaserwuje swoją osobistą wersję muzyki pop, którą można usłyszeć na EPce wydanej nakładem DOMINO. Tego samego wieczora wystąpi duet TEENGIRL FANTASY, który zebrał sporo pochwał za album „TRACER” (R&S) - futurystyczną kombinację techno, house i elementów R&B.
 
Mamy przyjemność ogłosić, że kilka wytwórni, które szczególnie lubimy, zorganizuje specjalne wydarzenia festiwalowe.

Label RVNG INTL., obok JULII HOLTER, reprezentować będzie również HOLLY HERNDON. Możliwe, że jeszcze o niej nie słyszeliście, ale zapewne wkrótce się to zmieni dzięki jej płycie „MOVEMENT", która w zaskakujący sposób łączy światy eksperymentu i muzyki tanecznej.

BLACKEST EVER BLACK wzywają do Krakowa nie tylko złowieszczy projekt VATICAN SHADOW, ale również BLACK RAIN, pionierski postindustrialny projekt Stuarta Argabrighta z IKE YARD. BLACK RAIN zaprezentują fragmenty cyberpunkowego „NOW I'M JUST A NUMBER" oraz utwory, które wykonywali na UNSOUND FESTIVAL NEW YORK wspólnie z KOTRĄ z Ukrainy.

Z TRI ANGLE przybywa EVIAN CHRIST oraz VESSEL, który zweryfikuje na żywo umiejętności zaprezentowane na płycie „ORDER OF NOISE”, pełnej zaskakujących, osobliwych techno i house'owych rozwiązań.

FATIMA AL QADIRI urodziła się w Senegalu, dorastała w Kuwejcie, a dziś mieszka w Nowym Jorku. Pod swoim nazwiskiem wydaje w UNO NYC i Fade To Mind, natomiast jako AYSHAY - w TRI ANGLE. W Krakowie będzie można usłyszeć jeden z jej charakterystycznych setów didżejskich, po których można spodziewać się wszystkiego - od zachodniego popu, przez footwork, aż po tradycyjną muzykę islamską.

SPECTRUM SPOOLS, poboczny label MEGO, pozostaje pod opieką JOHNA ELLIOTA z Emeralds. Wybraliśmy dwóch najciekawszych artystów z katalogu wytwórni: CONTAINERA, który – według samego Elliota – brzmi „jak Surgeon, grający kawałki Cybotron na maszynie bąbelkowej po zażyciu DMT”. BEE MASK z kolei rozpuści nasze umysły w syntetycznych, psychodelicznych, kalejdoskopowych i pełnych dronów dźwiękach.

Najszerzej reprezentowany w tym roku będzie PAN, którego showcase można było podziwiać już na berlińskim CTM FESTIVAL. Berliński HEATSICK pojawi się ze światową premierą EXTENDED PLAY, trzygodzinnego setu na Casio, w którym liczne efekty zbudują „funkowy tunel czasoprzestrzenny”. NHK'KOYXEN z Japonii łączy taneczny materiał z bardziej eksperymentalnymi warstwami. HELM z Wielkiej Brytanii komponuje gęsty, atmosferyczny dźwiękowy krajobraz z akustycznych i elektronicznych elementów, a BEN VIDA z Brooklynu masuje uszy od środka za pomocą swoich „psychoakustycznych sztuczek”. BASS CLEF wydaje w październiku swoją EPkę nakładem PAN, więc na festiwalu będziemy świętować jej publikację. Wreszcie szef PAN, BILL KOULIGAS, wystąpi z setem didżejskim z pogranicza muzyki tanecznej i eksperymentalnej.

Wkrótce ogłosimy kolejnych artystów, w tym liczną reprezentację polskiej sceny, oraz program dyskusji, wykładów i projekcji filmowych, przygotowanych przez naszych stałych współpracowników z JIGOKU.

Karnety są już dostępne w sieci Ticketpro, i rozchodzą się szybko, więc radzimy zaopatrzyć się w nie tak szybko, jak się da. Wkrótce będzie można zakupić bilety na pojedyncze wydarzenia.
Niebawem możecie spodziewać się również nowej strony WWW i szczegółowego programu festiwalu.

W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia dokumentu o Unsound, przygotowanego przez ZF FILMS.

UNSOUND FESTIVAL 2012 – POTWIERDZENI ARTYŚCI:

ANDY VOTEL presents KLEKSPLOITATION (UK) – światowa premiera, projekt specjalny Unsound
ATELECINE (USA) - światowa premiera
ATOM BY ROBERT HENKE & CHRISTOPHER BAUDER (DE) - polska premiera
ATOM ™ (aka Uwe Schmidt) (DE) - polska premiera
BASS CLEF (UK) - polska premiera
BEE MASK (USA) - polska premiera
BEN FROST (AU/IS/USA) – na żywo w nowym składzie z dwoma perkusistami
BEN VIDA (USA) - polska premiera
BILL KOULIGAS (GR) - DJ SET - polska premiera
BIOSPHERE & LUSTMORD PRESENT: TRINITY feat. MFO (NO/UK/DE) – europejska premiera
BLACK RAIN feat. KOTRA (USA/UA) - polska premiera
CONTAINER (USA) - polska premiera
COOLY G w/ LIVE BAND (UK) - na żywo po raz pierwszy w Polsce
DEMDIKE STARE, Danny Norbury i Sinfonietta Cracovia (UK/PL) - projekt specjalny Unsound, światowa premiera
DUCKTAILS (USA) - polska premiera
EMPTYSET feat. ANTI-VJ (UK) - polska premiera
EVIAN CHRIST (UK) - polska premiera
FACTORY FLOOR (UK)
FATIMA AL QADIRI (SN/KW/USA) - DJ SET - polska premiera
HEATSICK presents: EXTENDED PLAY (UK) - światowa premiera
JULIA HOLTER w/ Sinfonietta Cracovia Quartet (USA/PL) – projekt specjalny, polska premiera
HELM (UK) - polska premiera
HIEROGLYPHIC BEING (USA) - polska premiera
HOLLY HERNDON (USA) – europejska premiera
INTERPLANETARY PROPHETS feat. ITAL & HIEROGLYPHIC BEING (USA) - projekt specjalny Unsound, światowa premiera
KUEDO feat. MFO (UK/DE/AU)
KEVIN DRUMM (USA)
MALA IN CUBA (UK/CU) – pierwszy potwierdzony występ na żywo z nowym projektem
MIKEQ (USA) - DJ SET - polska premiera
NHK'KOYXEN (JP) - polska premiera
ONEMAN (UK) - DJ SET
POLE (DE) – w nowej formie na żywo po raz pierwszy w Polsce
RON MORELLI (L.I.E.S.) (USA) - DJ SET - polska premiera
SHACKLETON (UK)
SHED (DE)
SLAVA (USA/RU) - polska premiera
TEENGIRL FANTASY (USA) - polska premiera
THEO PARRISH (USA) - DJ SET - polska premiera, prezentowana wspólnie z Red Bull Music Academy
TIM HECKER & ONEOHTRIX POINT NEVER (CAN/USA) - światowa premiera
TRAXMAN (USA) - polska premiera
VAKULA (UA) - DJ SET
VATICAN SHADOW (USA) - polska premiera
VESSEL (UK) - polska premiera
V/VM (UK) – pierwszy raz na żywo od 2006, polska premiera
VOICES FROM THE LAKE (DONATO DOZZY & NEEL) (IT) - polska premiera

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#8

10 września 2012, godz. 10:04

RUSZA STRONA UNSOUND! RESIDENT ADVISOR OGŁOSIŁ NASZ FESTIWAL DRUGIM NAJLEPSZYM WYDARZENIEM NA ŚWIECIE W PAŹDZIERNIKU 2012 

Już dzisiaj rusza strona Unsound 2012. W sprzedaży pojawią się również bilety na pojedyncze wydarzenia. Przypominamy, że jak zwykle bilety szybko się rozchodzą (szczególnie karnety), a na wiele koncertów liczba miejsc jest limitowana, radzimy więc pospieszyć się z decyzją o zakupie. Dodatkową motywacją może być drugie miejsce w rankingu październikowych wydarzeń festiwalowych z całego świata, opublikowanym właśnie przez Resident Advisor. Oczywiście, mamy również kilku nowych wykonawców do ogłoszenia.

KTL, czyli STEPHEN O'MALLEY (eMego) z Sunn O))) i PETER REHBERG, świeżo po wydaniu świetnie przyjętego albumu „V” pojawią się na otwarciu Unsound. Duet przybywa z mrocznych rejonów muzyki eksperymentalnej. Przy pomocy gitar, elektroniki i cyfrowych manipulacji stworzą soundtrack do klasycznego filmu Murnaua „WSCHÓD SŁOŃCA”, uznanego przez British Film Institute za piąty najlepszy film wszech czasów. Produkcja, nakręcona u schyłku ery kina niemego, wpasowuje się nieoczekiwanie w panujący na Unsound 2012 klimat czasów ostatecznych.

Fani eksperymentu w muzyce ucieszą się zapewne na wiadomość o pierwszym polskim koncercie KEIJIEGO HAINO z legendarnym zespołem FUSHITSUSHA. Utworzona w 1978 roku grupa, czerpiąc z noise'u, rocka, muzyki improwizowanej i psychodelicznej zbudowała swoje pełne mocy, unikatowe brzmienie. Tego samego wieczoru wystąpią KEVIN DRUMM i VATICAN SHADOW.

Jeszcze więcej mroku w muzyce zapewnią RAIME i HAXAN CLOAK, którzy występowali już w przeszłości na Unsound, jednak z przyjemnością gościmy ich ponownie. Raime wydaje właśnie debiutancki longplay nakładem BLACKEST EVER BLACK, a Haxan Cloak – dołączył do TRI ANGLE RECORDS. 

Program wydarzeń klubowych wzbogacił się również o JUJU & JORDASH, którzy zaprezentują jeden ze swoich zwariowanych setów, zapowiadając album „Techno Primitivism”. Waszyngtoński label FUTURE TIMES reprezentować będą BEAUTIFUL SWIMMERS oraz disco szaleniec, MAXMILLION DUNBAR.

Nie moglibyśmy oczywiście przy tej okazji nie uzupełnić programu o kilku rodzimych wykonawców.

Jubileuszowa edycja festiwalu nie mogłaby się odbyć bez JACKA SIENKIEWICZA, który znany jest przede wszystkim ze swoich klubowych produkcji, ale – co pewnie nie wszyscy wiedzą – jest również twórcą eksperymentalnych brzmień. Jacek, od zarania dziejów stały bywalec Unsound, wystąpi dwukrotnie – raz podczas otwarcia, kiedy to zaprezentuje bardziej eksperymentalną, abstrakcyjną stronę swojej twórczości w 20-minutowym secie nawiązującym do poprzednich edycji festiwalu, a drugi – w ramach programu klubowego. Ten występ będzie znacznie różnił się od tych, do których zdążył nas przyzwyczaić. Ta dźwiękowa podróż będzie z pewnością taneczna, choć Jacek podkreśla, że będzie w niej również zgłębiał „bardziej mroczne, rytualistyczne i plemienne elementy obecne w muzyce elektronicznej". 

Ponownie witamy też duet SZA/ZA, który wystąpi w towarzystwie perkusisty Huberta Zemlera jako SZA/ZA/ZE z projektem specjalnym – muzyką na żywo do eksperymentalnych animacji Stefana i Franciszki Themersonów, nakręconych w latach 30. XX wieku. To kontynuacja przygód SZA/ZA z filmem – w roku 2010 wystąpili z muzyką do krótkometrażowych filmów Romana Polańskiego.

MAZZOLL to bezsprzecznie człowiek-legenda – był pionierem na wywodzącej się z jazzu, punka i Zappowskiego surrealizmu scenie Yassowej; usłyszymy materiał z jego nadchodzącej płyty „Responsio Mortifera”. NISKI SZUM to enigmatyczny, piosenkowo-eksperymentalny projekt prowodyra polskiego undergroundu – MARCINA DYMITERA.

INNERCITY ENSEMBLE składa się z muzyków takich grup jak Sing Sing Penelope, Hati, Ed Wood and Contemporary Noise Sextet. Promują debiutancki longplay, pełen atmosferycznych, jazzopochodnych brzmień. Jeden z członków grupy wystąpi również w medytacyjnym, inspirowanym mistyczną muzyką żydowską duecie T'IEN LAI.

PIĘTNASTKA to projekt Piotra Kurka, który nieustannie odkrywa nowe, pomysłowe formuły użytkowania instrumentów akustycznych i elektronicznych. BNNT specjalizują się w zaskakującym „sound bombingu”. Perkusyjne improwizacje zaprezentują HUBERT ZEMLER i TOMEK CHOŁONIEWSKI. ROBERT PIERNIKOWSKI z Napszykłat i ETAMSKI wystąpią zarówno solo, jak i ze wspólnym projektem. Ponownie usłyszymy również BAMBINO SOUND SYSTEM z setem didżejskim na stare gramofony Bambino i zestaw pocztówek dźwiękowych.

GATHASPAR, polski producent działający w Berlinie, wystąpi z dwoma setami. W pierwszym połączy polski folklor z mrocznym dubem (to wydarzenie prezentujemy wspólnie z magazynem Glissando). Drugi set, bardziej taneczny, będzie zawierał muzykę znaną z jego wydawnictw w Freude Am Tanzen.

Dynamicznie rozwijającą się polską scenę bassową reprezentować będą duet SENTEL, ze swoim debiutanckim live setem, oraz THE PHANTOM i ukrywająca się pod pseudonimem ARTFRUIT założycielka CONCRETE CUT – ci dwoje wystąpią z DJ setami.

Wkrótce o głosimy jeszcze kilku wykonawców, głównie polskich, oraz program wydarzeń towarzyszących.

Wstęp na wiele koncertów, w tym otwarcie i finał festiwalu oraz instalację ATOM, jest darmowy.

Z przykrością informujemy też, że z niezależnych od nas przyczyn Vakula nie może wystąpić na Unsound Krakow 2012. Przepraszamy i mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować jego koncert w przyszłości.

LISTA WYKONAWCÓW: 

ANDY VOTEL PRESENTS: KLEKSPLOITATION (UK) – projekt specjalny Unsound, światowa premiera
ARTFRUIT (PL)
ATELECINE (USA) - światowa premiera
ATOM BY ROBERT HENKE & CHRISTOPHER BAUDER (DE) - polska premiera
ATOM ™ (aka Uwe Schmidt) (DE) - polska premiera
BAMBINO SOUND SYSTEM (PL/PO)
BASS CLEF (UK) - polska premiera
BEAUTIFUL SWIMMERS (FUTURE TIMES) (USA) - DJ SET - polska premiera
BEE MASK (USA) - polska premiera
BEN FROST (AU/IS/USA) – nowy materiał na żywo, występ z dwoma perkusistami
BEN VIDA (USA) - polska premiera
BILL KOULIGAS (GR) - DJ SET - polska premiera
BIOSPHERE & LUSTMORD PRESENT: TRINITY feat. MFO (NO/UK/DE) - europejska premiera
BLACK RAIN feat. KOTRA (USA/UA) - polska premiera
BNNT (PL)
CONTAINER (USA) - polska premiera
COOLY G w/ LIVE BAND (UK) - polska premiera na żywo
DEMDIKE STARE w/ Danny Norbury and Sinfonietta Cracovia (UK/PL) – projekt specjalny, światowa premiera
DUCKTAILS (USA) - polska premiera
ETAMSKI (PL)
EMPTYSET feat. ANTI-VJ (UK) - polska premiera
EVIAN CHRIST (UK) - polska premiera
FACTORY FLOOR (UK)
FATIMA AL QADIRI (aka AYSHAY) (KW) - DJ SET - polska premiera
FUSHITSUSHA (JP) - polska premiera – legendarny zespół Keijiego Haino
GATHASPAR (PL)
HAXAN CLOAK (UK)
HEATSICK presents: EXTENDED PLAY (UK) - światowa premiera
HUBERT ZEMLER (PL)
JACEK SIENKIEWICZ (PL) – nowe sety eksperymentalne
JULIA HOLTER w/ Sinfonietta Cracovia Quartet (USA/PL) – koncert specjalny, polska premiera
HELM (UK) - polska premiera
HIEROGLYPHIC BEING (USA) - polska premiera
HOLLY HERNDON (USA) – europejska premiera
INNERCITY ENSEMBLE (PL)
INTERPLANETARY PROPHETS feat. ITAL & HIEROGLYPHIC BEING (USA) – projekt specjalny Unsound, światowa premiera
JUJU & JORDASH (IS/USA)
KUEDO feat. MFO (UK/DE/AU)
KEVIN DRUMM (USA)
KTL (USA/AT) – muzyka na żywo do „Wschodu Słońca” Murnaua
MALA IN CUBA (UK/CU) – pierwszy występ live z zespołem 
MAXMILLION DUNBAR (USA) - polska premiera
MAZZOLL (PL)
MIKEQ (USA) - DJ SET - polska premiera
NHK'KOYXEN (JP) - polska premiera
NISKI SZUM (PL)
ONEMAN (UK) - DJ SET
PIĘTNASTKA (PL)
POLE (DE) - polska premiera nowego materiału na żywo
RAIME (UK) - nowy A/V show
ROBERT PIERNIKOWSKI (PL)
RON MORELLI (L.I.E.S.) (USA) - DJ SET - polska premiera
SHACKLETON (UK)
SHED (DE)
SLAVA (USA/RU) - polska premiera
SZA/ZA/ZE (PL) – muzyka do filmów Stefana i Franciszki Themerson 
TEENGIRL FANTASY (USA) - polska premiera
THE PHANTOM (PL)
THEO PARRISH (USA) - DJ SET - polska premiera, występ prezentowany wspólnie z Red Bull Music Academy
T'IEN LAI (PL)
TIM HECKER & DANIEL LOPATIN (CAN/USA) - światowa premiera
TOMEK CHOŁONIEWSKI (PL)
TRAXMAN (USA) - polska premiera
VATICAN SHADOW (USA) - polska premiera
VESSEL (UK) - polska premiera
V/VM (UK) – pierwszy występ od 2006, polska premiera
VOICES FROM THE LAKE (DONATO DOZZY & NEEL) (IT) - polska premiera

unsoundfestival Klubowicz offline...
klubowicz

offline
#9

1 października 2012, godz. 10:42

UNSOUND 2012: DYSKUSJE, WYKŁADY, FILMY, SZTUKA VIDEO... I JESZCZE KILKU NOWYCH WYKONAWCÓW! ZOBACZCIE ZWIASTUN AUTORSTWA MFO

Właśnie ujawniliśmy zwiastun Unsound 2012, przygotowany przez kolektyw artystów video z Berlina, MFO. Powstał w scenerii opuszczonego, peerelowskiego hotelu Forum, a muzykę stworzyli Demdike Stare.

UNSOUND Festival 2012 - Trailer


Mamy również w zanadrzu kilka niespodzianek. Program festiwalu jest już kompletny!

Na piątkowe i sobotnie szaleństwa klubowe zaprosiliśmy BENA UFO, współzałożyciela londyńskiej Hessle Records. Podobnie jak ONEMAN, który również wystąpi na Unsound, należy on do wyjątkowo zdolnych didżejów, którzy zyskali sobie sławę dzięki pełnym niespodzianek setom z pogranicza house/techno/bass.

Do listy artystów dołączają NGUZUNGUZU z LA, których nieziemskie nagrania ukazują się w Fade to Mind, a ostatnio też w Hippos in Tanks. Pitchfork nazwał ich „Lullaby Mix" z 2011 roku „najbardziej poruszającym i oryginalnym miksem roku".

Powiększyła się również grupa artystów z PAN. LEE GAMBLE wkrótce wyda EPkę „Deviations", na której poczyna sobie śmiało z jungle'owymi taśmami. METASPLICE z kolei świętują wydanie EPki w Morphine Records Rabiha Beainiego (aka Morphosis). Na żywo połączą noise, techno i improwizację.

Wreszcie rozrósł się program bezpłatnej imprezy finałowej Unsound. Kapkę szaleństwa, dla odmiany po występie dla siedzącej publiczności, zafundują V/VM. Duet wspomoże ACID ALAN, legenda manchesterskiej sceny i weteran belgijskiego New Beatu, którym V/VM mocno się fascynowali. Wpadnie też DAVE TOMPKINS, aby zaprezentować set didżejski zbierający to, co najlepsze w Miami Bass.

Atmosferę końca podsycą projekcje filmowe, wybrane przez duet JIGOKU. Ich wspólnym mianownikiem będzie apokalipsa: ponure scenerie świata przyszłości, instrukcje ochrony przed atakiem nuklearnym, filmy animowane o końcu świata. Wiele skarbów z obszernej filmoteki Jigoku to prawdziwe unikaty! Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie. „THE END" będzie wreszcie tematem przewodnim paneli dyskusyjnych i wykładów.

Dzięki współpracy z THE WIRE odbędą się panele z udziałem artystów takich jak TIM HECKER i DANIEL LOPATIN, ANDY VOTEL, BIOSPHERE, LUSTMORD i MFO. DAVE TOMPKINS
opowie o fenomenie Miami Bass (do kompletu z setem didżejskim), EVAN CALDER WILLIAMS - o apokaliptycznych fantazjach, a MARK PILKINGTON o obecności magii w brytyjskiej muzyce od 1888 do 1978. Będziemy mieć rzadką okazję, aby usłyszeć adaptację opowiadania Raya Bradbury'ego „2026: Łagodne spadną deszcze" nagraną w 1977 przez BBC Radiophonic Workshop. Odbędą się również dyskusje „Music Industry Now: Flatline or New Horizon" i „Talking About The End". Moderatorami będą autorzy piszący dla The Wire - Dave Tompkins i Andy Battaglia.

THE RED BULL MUSIC ACADEMY zaprasza na Infosesję z legendą muzyki house - Theo Parrishem. Rozmowę poprowadzi krakowski DJ i absolwent RBMA, ELTRON JOHN.

Na Unsound ponownie zawitają rozmowy z cyklu RA Exchange Talks. Redaktor Resident Advisor, TODD BURNS, porozmawia z HIEROGLYPHIC BEING oraz z DEMDIKE STARE o specjalnym projekcie dla Unsound, „CONCEALED".

Założyciel Blackest Ever Black - KIRAN SANDE porozmawia ze STUARTEM ARGABRIGHTEM (BLACK RAIN, IKE YARD) o muzycznych, filmowych, literackich i realnych scenariuszach końca świata, które rozgrywają się w Nowym Jorku.

Magazyn GLISSANDO zorganizuje dyskusje o końcu pojęcia „artysty" i o posthumanizmie w muzyce, a MUZYKOTEKA SZKOLNA zaprosi dzieci i młodzież na warsztaty muzyki noise. W galerii NEW ROMAN będzie można z kolei zapoznać się z katalogiem świetnej polskiej wytwórni SANGOPLASMO.

Na początek jednak zapraszamy na imprezę z dobrymi przyjaciółmi Unsound. 14 października (wstęp wolny) zagrają ANDY VOTEL, człowiek renesansu - PHILIP SHERBURNE, OPIUM HUM (aka Michail Stangl) i PussyKrew. Na żywo wystąpi DJ CHINO. To niejedyna bezpłatna impreza Unsound - w środku tygodnia czeka nas szaleństwo australijskiego disco z M DIVISION RECORDINGS (HEY CONVICT!, RANSOM & NHJ).

Uwaga: karnety tygodniowe i weekendowe zostały już wyprzedane. Nadal dostępne są bilety na pojedyncze koncerty. Zalecamy pośpiech, ponieważ szybko się rozchodzą.

Pełen program festiwalu jest dostępny na naszej stronie: unsound.pl

ACID ALAN (UK)
ANDY VOTEL PRESENTS: KLEKSPLOITATION (UK) - Unsound-commission, World Premiere
ATELECINE (USA) - World Premiere
ATOM BY ROBERT HENKE & CHRISTOPHER BAUDER (DE) - Polish Premiere
ATOM ™ (aka Uwe Schmidt) (DE) - Polish Premiere
BAMBINO SOUND SYSTEM (PL/PT)
BASS CLEF (UK) - Polish Premiere
BEAUTIFUL SWIMMERS (FUTURE TIMES) (USA) - DJ SET - Polish Premiere
BEE MASK (USA) - Polish Premiere
BEN FROST (AU/IS/USA) - With new live show comprised of two drummers
BEN VIDA (USA) - Polish Premiere
BEN UFO (UK)
BILL KOULIGAS (GR) - DJ SET - Polish Premiere
BIOSPHERE & LUSTMORD PRESENT: TRINITY feat. MFO (NO/UK/DE) - European Premiere
BLACK RAIN feat. KOTRA (USA/UA) - Polish Premiere
BNNT (PL)
CHINO (PL)
CONTAINER (USA) - Polish Premiere
COOLY G w/ LIVE BAND (UK) - Polish Premiere of live show
DAVE TOMPKINS (USA)
DEMDIKE STARE w/ Danny Norbury and Sinfonietta Cracovia (UK/PL) - Unsound-commission, World Premiere
DJ MIKEQ (USA) - DJ SET - Polish Premiere
DUCKTAILS (USA) - Polish Premiere
ETAMSKI (PL)
EMPTYSET feat. ANTI-VJ (UK) - Polish Premiere
EVIAN CHRIST (UK) - Polish Premiere
FACTORY FLOOR (UK)
FATIMA AL QADIRI (aka AYSHAY) (KW) - DJ SET - Polish Premiere
FUSHITSUSHA (JP) - Polish Premiere - Keiji Haino's legendary band
GATHASPAR (PL)
HAXAN CLOAK (UK)
HEATSICK presents: EXTENDED PLAY (UK) - World Premiere
HUBERT ZEMLER (PL)
JACEK SIENKIEWICZ (PL) - Presenting new experimental sets
JULIA HOLTER w/ Sinfonietta Cracovia Quartet (USA/PL) - Special Show, Polish Premiere
HELM (UK) - Polish Premiere
HEY CONVICT! (AUS)
HIEROGLYPHIC BEING (USA) - Polish Premiere
HOLLY HERNDON (USA) - European Premiere
INNERCITY ENSEMBLE (PL)
INTERPLANETARY PROPHETS feat. ITAL & HIEROGLYPHIC BEING (USA) - Unsound-commission, World Premiere
JUJU & JORDASH (IL/USA)
KEVIN DRUMM (USA)
KTL (USA/AT) - Performing a live soundtrack to Murnau's masterpiece "Sunrise"
KUEDO feat. MFO (UK/DE/AU)
LEE NOBLE (UK)
MALA IN CUBA (UK/CU) - First announced live show of new project with live musicians
MAXMILLION DUNBAR (USA) - Polish Premiere
MAZZOLL (PL)
METASPLICE (USA)
NGUZUNGUZU (USA)
NHJ (AUS)
NHK'KOYXEN (JP) - Polish Premiere
NISKI SZUM (PL)
ONEMAN (UK) - DJ SET
OPIUM HUM (DE)
PHILIP SHERBURNE (USA)
PIĘTNASTKA (PL)
POLE (DE) - Polish premiere of new live show
RAIME (UK) - new A/V show
RANSOM (AUS)
ROBERT PIERNIKOWSKI (PL)
RON MORELLI (L.I.E.S.) (USA) - DJ SET - Polish Premiere
SENTEL (PL) - Premiere of live show
SHACKLETON (UK)
SHED (DE)
SLAVA (USA/RU) - Polish Premiere
SZA/ZA/ZE (PL) - Performing with the films of Stefan and Franciszka Thermerson
TEENGIRL FANTASY (USA) - Polish Premiere
THEO PARRISH (USA) - DJ SET - Polish Premiere, presented with Red Bull Music Academy
THE PHANTOM (PL)
T'IEN LAI (PL)
TIM HECKER & DANIEL LOPATIN (CAN/USA) - World Premiere
TOMEK CHOŁONIEWSKI (PL)
TRAXMAN (USA) - Polish Premiere
VATICAN SHADOW (USA) - Polish Premiere
VESSEL (UK) - Polish Premiere
V/VM (UK) - First Show Since 2006, Polish Premiere
VOICES FROM THE LAKE (DONATO DOZZY & NEEL) (IT) - Polish Premiere

1 - 9/9 |