Przejdź do:

Dzisiaj jest poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Klubowicze online:
346

Informacje prasowe

11 października 2004, godz. 23:22

3 października br. Wortal Muzyki Klubowej FTB.pl odnotował 3 milion odwiedzin, a w ciągu zaledwie 9 ostatnich miesięcy w serwisie zarejestrowało się niemalże 29 tysięcy internautów z całego kraju.

Wortal Muzyki Klubowej FTB.pl powstał w czerwcu 2002 roku. Misją serwisu od samego początku było promowanie kultury klubowej i muzyki elektronicznej w Polsce. Przez pierwszy rok działalności nacisk położono na gromadzenie i analizowanie potrzeb polskich internautów w zakresie tematyki klubowej. Po roku, na podtawie zebranych doświadczeń – zespół redakcyjny przystąpił do budowy drugiej wersji serwisu, czyli tej, która od 26 grudnia 2003 roku widoczna jest pod adresem www.ftb.pl.

Obecnie FTB.pl jest największym w Polsce internetowym serwisem informacyjnym poświęconym kulturze klubowej. Systematycznie rozbudowywany, aktualizowany na bieżąco przez zespół redakcyjny i grono wiernych użytkowników serwis, promuje polskich i zagranicznych twórców muzyki, posiada największą bazę klubów dyskotekowych w polskim Internecie, patronuje ciekawym imprezom. Ponadto, dzięki współpracy z regionalnymi stacjami radiowymi, telewizją Tele 5, obecny jest także w innych mediach.

W serwisie oprócz ciekawych artykułów znaleźć można dynamicznie rozwijające się forum dyskusyjne, ranking polskich klubów, listy przebojów, bogatą bazę zdjęć z imprez dodawanych przez reporterów i użytkowników serwisu, a także aktualny spis klubowych audycji prezentowanych w regionalnych stacjach radiowych.

W najbliższym czasie planowane są: budowa działu VIDEO, gdzie na żądanie udostępniane będą relacje z imprez, videoklipy i multimedialne prezentacje klubów dyskotekowych oraz rozszerzenie funkcjonalności profilowania serwisu.

3 stycznia 2004, godz. 22:00

W związku z licznymi uwagami, opiniami, pytaniami i komentarzami mechanizm funkcjonowania Wortalu Muzyki Klubowej FTB.pl został zmieniony. Zlikwidowane zostały: appletJavy (wykorzystywany do obsługi okienka dyskusyjnego) oraz zaawansowane funkcje DHTML. W chwili obecnej w/w okienko nie jest dostępne, pojawi się ono najprawdopodobniej na przełomie stycznia i lutego.

26 grudnia 2003, godz. 20:00

Właśnie dzisiaj wystartowała najnowsza - druga wersja Wortalu Muzyki Klubowej FTB.pl. Serwis przeznaczony jest dla wielbicieli polskiej oraz zagranicznej muzyki klubowej. Uwaga twórców skupiona jest głównie na komercyjnym nurcie muzyki elektronicznej, czyli tej, którą każdy z nas może usłyszeć w klubach dyskotekowych w całej Polsce i na świecie.

W serwisie znaleźć można między innymi: recenzje najnowszych produkcji muzycznych, wywiady z gwiazdami muzyki klubowej, opisy najnowszego oprogramowania przeznaczonego do tworzenia i odsłuchiwania muzyki, testy sprzętu dyskotekowego i komputerowego, a także aktualne informacje dotyczące odbywających się w najbliższym czasie imprez.
Przejrzeć można również bazę polskich klubów dyskotekowych, a także skorzystać z jednego z najbardziej zaawansowanych w polskim internecie Rankingu Stron Muzycznych.

Dla aktywnych klubowiczów stworzono od podstaw - na bazie doświadczeń z poprzednich lat -  Klubowe Forum Dyskusyjne, gdzie można podyskutować na różne tematy. Zintegrowane zostało także Okienko Dyskusyjne, w którym na żywo można porozmawiać z innymi użytkownikami, którzy w tej samej chwili przeglądają serwis.

Serwis został zbudowany od podstaw przez załogę Ecreators w bardzo nowatorski i niespotykany w internecie sposób. Ze względu na ten fakt, do sprawnej obsługi Wortalu wymagane jest korzystanie z przeglądarki Internet Explorer w wersji co najmniej 5.x oraz zaopatrzenie się w Wirtualna Maszynę Javy.

Czy rozwiązanie zaproponowane przez twórców sprawdzi się? Czas pokaże...

3 czerwca 2002

Start Wortalu Muzyki Klubowej FTB.pl.